Naše firma se vakuovým pokovováním a povlakováním zabívá už od roku 1993 a ve spolupráci s předními českými univerzitami provádí výzkum funkčních a dekorativních vrstev.

Pokovování a povlakování pomocí vakuových systémů nabízí širokou možnost nanášení tenkých vrstev pro dekorativní a technické účely , které dokážeme vyvíjet na přání zákazníka. Jedná se o technologii která je absolutně ekologická a pro to cenově velmi výhodná.
Nabízíme povlakování dvěma způsoby vakuové napařování a vakuové naprašování

Vakuové napařování spočívá na zahřátí napařovaného materiálu na teplotu varu , kdy se odpaří do prostoru komory napařovacího zařízení a zkondenzuje na povrchu vsázky. Vsázka pro pokovení je při procesu minimálně tepelně namáhána ( maximálně 50°C ), protože se ve vakuu tepelná energie šíří daleko pomaleji a proto lze nanášet vrstvy na tepelně náchylné materiály, jako je například plast.

Výhody vakuového napařování

  1. lze nanášet vrstvy na elektricky nevodivé materiály, sklo, plast, keramika i bez předešlé úpravy  
  2. vložená vsázka není tepelně namáhána
  3. je možné deponovat i žáruvzdorné materiály včetně wolframu, molybdenu, tantalu, aj.
Magnetronové  naprašování  spočívá v nanášení vrstvy v ionizované plazmě. Materiál kterým se nanáší, je upevněn v magnetronu a za  připouštění určitých plynů, je iontově bombardován. Molekuly tohoto materiálu dosáhnou vysoké energie a vyletují směrem k naprašované vsázce , proto se tato technologie vyznačuje vysokou adhezí. 

Výhody magnetronového naprašování

  1. nanášení vrstvy na elektricky nevodivé materiály, sklo, plast, keramika i bez předešlé úpravy  s vysokou adhezí  
  2. nanášení funkční vrstvy které umí změnit vlastnosti povrchu ( tvrdost, kluznost, hydrofobita, optické vlastnosti, antivirové a antibakteriální vlastnosti
  3. nanášet lze i slitinami kovu které si po deponaci zachovávají svojí stechiometrii materiálu 
  4. nanášet vrstvy i na vámi upravenou vsázku jiným materiálem
  5. nanášet vrstvy v široké paletě barevných odstínů
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti