Design a modifikace povrchových vrstev pro bioaplikace za využití plazmových inovativních technologií

Interní číslo projektu: 17955/176, 14850/117

Registrač. č. projektu: FW09020103

Program: TAČR, TREND

Poskytovatel: Technologická agentura ČR (TAČR)

Období řešení: 07/2023 – 06/2026

Cílem projektu je funkční modifikace nanokompozitních vrstev za účelem dlouhodobého zvýšení biostimulační nebo antibakteriální účinnosti. Vývoj bude zaměřen na tvorbu vrstvy pro specifické aplikace (nosiče pro čištění odpadních vod, biosenzory apod.) za účelem zajistit zvýšenou adhesi buněk či bakterií k povrchu. Dalším cílem vývoje bude tvorba antibakteriálních povrchů jako preventivní nástroj pro omezení šíření chorob a bakterií, zlepšením funkčností povrchu materiálů, které jsou součástí našeho každodenního života. Vývoj a ověření funkčnosti technologie výroby nanokompozitních povlaků umožní zvýšení konkurenceschopnosti firmy na tuzemské i mezinárodní úrovni, rozšíří nabídku firmy na využití nových materiálů se specifickými vlastnostmi za použití ekologické technologie a procesu výroby.

Projekt č. FW09020103 „Design a modifikace povrchových vrstev pro bioaplikace za využití plazmových inovativních technologií“ je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu TREND, podprogram 2.

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti